Το πρόγραμμα επικεντρώθηκε,  στην πρακτική ανάπτυξη και τις επαγγελματικές δεξιότητες των μαθητών.  Μέσω της πρακτικής άσκησης, οι μαθητές συνδύασαν τις θεωρητικές τους γνώσεις από το σχολείο με τη διεθνή πρακτική και εργασιακή εμπειρία στο Digital Business. Αναπτύχθηκαν επιπλέον επαγγελματικές, γλωσσικές και  κοινωνικές δεξιότητες που σίγουρα θα βοηθήσουν τους μαθητές στην περαιτέρω πορεία τους, όχι μόνο σε εθνικό  αλλά και σε διεθνές επίπεδο. Επίσης οι μαθητές ολοκλήρωσαν ένα ειδικό πρόγραμμα ενημέρωσης και επισκέψεων για να εμβαθύνουν τις γνώσεις τους για την ιστορία και τον πολιτισμό της Γερμανίας. Το επίκεντρο ήταν ένα εκπαιδευτικό και ενδιαφέρον πρόγραμμα επισκέψεων σε πόλεις, όπως η Λειψία, η Δρέσδη και το Βερολίνο. Το πρόγραμμα υλοποιήθηκε από τους/ τις εκπαιδευτικούς του σχολείου μας Αντωνολουκά, Κουτσοδόντη, Πορφύρη.

Σχετικές φωτογραφίες:

Περίπατος και ξενάγηση στην Λειψία εδώ, εδώ και εδώ.

Βραδυνή έξοδος στην Λειψία εδώ και εδώ.

Επίσκεψη στον Ζωολογικό κήπο της Λειψίας εδώ.

Επίσκεψη και ξενάγηση στην Δρέσδη εδώ, εδώ, εδώ, εδώ, εδώ και εδώ.

Επίσκεψη και ξενάγηση στο Βερολίνο εδώ και εδώ.

Επίσκεψη στο Μνημείο της Μάχης των Εθνών εδώ, εδώ και εδώ.